בניית אתרים
בניית אתרים

למה כדאי לבדוק בניית אתרים

חנות וירטואלית באינטרנט היא דרך נוחה מאין כמוה להרוויח ממכירת מוצרים ושירותים.

החברות הרבות שעוסקות בבניית אתרים יקימו לכם את העסק שלכם, שבו תוכלו למכור מה שתמיד חלמתם והלקוחות יתפעלו מהמוצר. כל זה בלי לקום מהכסא, רק תדאגו למשלוח אל הלקוח. הזמן, הטרחה והכסף שבבנייה וניהול חנות וירטואלית, נמוכים משמעותית מהמקבילה המסורתית.

אחת הבעיות שפוגשים אצל לא מעט אנשים שכבר מבינים שהם צריכים לחשוב על בניית אתרים, היא שזה גדול עליהם. לא בגלל שהם חוסר ידע בעולם הויטואלי; מדובר באנשים שבהחלט נקראים חיות רשת. אבל כשזה מגיע לבניית חנות משלהם במרחב הוירטואלי  –הם חסרי אונים.

 

לא חייבים בניית חנות מהתחלה

ניתן לומר ששנים מהדברים המרתיעים ביותר הם בדרך כלל המחיר והביקוש. קודם כל, הם אומרים לעצמם, המתכנתים והגרפיקאים הם בטח יקר. זה גם בטח מסובך לנהל את זה. וחוץ מזה – נו באמת, למה שיקנו דווקא ממני? יש אין סוף חנויות של מעצבי תכשיטים ואותו דבר לגבי חוג הריקוד שלי. אין טעם להשקיע בבניית אתרים, הם אומרים, אם אין מי שיקנה בה.

ובכן, תשנו את החשיבה. אתם לא חייבים אתר שמתכנת יבנה אותו מאלף עד תיו. די לקנות דומיין במחיר לא גבוה ו"להושיב" אותה על פלטפורמה מוכנה. יש אתרי ענק שמציעים אין ספור תבניות ועיצובים לבניית אתרים. יש פלטפורמות מוכנות אפילו בלשון הקודש, אבל אם אין לכם מכשול של שפה, חבל שלא תפנו כבר לכל תושבי כדור הארץ. מה שכן, במוצרים כבדים, יש את עלויות המשלוחים.

אפשרות נוספת, יותר זולה, היא מעין שכירת חנות בתוך "קניון" וירטואלי. הדוגמאות הנפוצות הן איביי, אמזון ואטסי. התשלום הוא עבור הצגת המוצרים בלבד. אם יש לכם מאה מוצרים והתשלום עבור הצגת מוצר היא 20 סנט, יש לכם חנות בינלאומית עם מאה מוצרים ב-80 שקל.

כיום, כל אדם פרטי, עסק קטן או חברה גדולה המציעים שירות או משווקים סחורה, מעוניינים להיות בעלי חנות וירטואלית לעסק. כך תפגינו נוכחות ברשת, לא רק ברמת התוכן אלא כאפשרות לסגור עסקאות, למכור ולקנות סחורות.

 

התכשיטים של השכנה

עכשיו נשאר לחשוב על השאלה מה תמכרו. ניקח דוגמה קטנה. נניח שבאמת אתם במצב הדי נדיר שאין לכם שום כישורים. אתם לא יודעים לכתוב ספר, לא ללמד יוגה ולא לבצע שום שירות. אבל מה עם השכנה שלכם, שסורגת תכשיטים ומוכרת אותם במכירות שכונתיות בזיל הזול? לה יש את הכשרון ולכם יש את הידע לבניית אתרים, תחברו בין השניים ויש לכם למה להתחיל בבניית החנות הוירטואלית שלכם.

אחד היתרונות הגדולים שיהיו לכם אחרי שתסיימו את בניית החנות וירטואלית ותתחילו לשווק, הוא שהיא עוקפת את הצורך ב"לדחוף" מוצר ולשמוע סירוב. מה שחשוב הוא רק שתדעו לחשוף את עצמכם לאנשים שעשויים להתעניין במוצר שלכם, והם כבר יזמו את הרכישה. כבר לא תשמעו לא, מי שיפנה הוא רק מי שירצה במוצר. אבל צריך כן להשקיע בשיווק, כדי שבסופו של שיטוט, הלקוחות יבחרו בחנות שלכם ולא זו שלידה. ולשווק צריך לפעמים ללמוד מעט.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*